Міністр культуры прадставіў калектыву Дзяржаўнага літаратурнага музея Янкі Купалы новага кіраўніка

Ім стала Ганна Галінская. Больш за 20 гадоў Ганна Васільеўна працавала ў Беларускім дзяржаўным музеі гісторыі Вялікай Айчыннай вайны, з іх 9 – на пасадзе намесніка дырэктара па навуковай рабоце. У свой час скончыла Беларускі дзяржаўны ўніверсітэт, затым аспірантуру Беларускага дзяржаўнага ўніверсітэта культуры і мастацтваў.
Ганна Васільеўна глыбока ведае спецыфіку музейнай справы, добра арыентуецца ў стратэгіі развіцця музейнай галіны, міжнародных навуковых і культурных сувязях.

Міністр культуры Анатолій Маркевіч выказаў упэўненасць, што Дзяржаўны літаратурны музей Янкі Купалы пад кіраўніцтвам Ганны Галінскай рэалізуе шэраг новых праектаў па патрыятычным, духоўным выхаванні моладзі.